Konferencje Kraków - 229 obiektów konferencyjnych

www.konferencjekrakow.com

Strona głównaStrona główna Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy

Partner serwisu:Salekonferencyjne.pl

 
Konferencje w Krakowie

Nazwa konferencji:Społeczność akademicka wobec studentów niepełnosprawnych. Źródła sukcesów i porażek integracji społecznej i aktywności zawodowej

Obiekt:Akademia Górniczo-Hutnicza

Miejscowość:Kraków

Data rozpoczęcia:2010-11-20

Data zamknięcia:2010-11-20

Organizator:Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Opis:Szanowni Państwo,
20 listopada 2009 roku Zespół Socjologii Ekonomicznej Katedry Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej WH AGH organizuje ogólnopolskie seminarium poświęcone problematyce integracji społecznej i aktywności zawodowej studentów niepełnosprawnych.
Seminarium adresowane jest do naukowców zajmujących się problematyką niepełnosprawności oraz rolą edukacji w integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych, a także do przedstawicieli środowisk akademickich, w których podejmuje się próby integracji studentów niepełnosprawnych.
Naszą intencją i głównym celem debaty jest skupienie się na kwestiach:
* określenia warunków sprzyjających spełnianiu przez wykształcenie konstruktywnej roli w aktywności życiowej osoby niepełnosprawnej, zarówno poprzez samo uczestnictwo w procesie kształcenia się, jak i poprzez umożliwianie pracy zawodowej i usamodzielnienie się; * rekonstrukcji warunków blokujących aspiracje i szanse edukacyjne osób niepełnosprawnych, które zwiększają prawdopodobieństwo ich wykluczenia społecznego.
Seminarium stworzy okazję dla pracowników i studentów uczelni wyższych do pogłębionej oceny szans i warunków zdobycia wyższego wykształcenia przez osoby niepełnosprawne w Polsce. Zapraszamy badaczy specjalizujących się w tej problematyce, członków organizacji studenckich (w tym tych skupiających studentów niepełnosprawnych), pracowników instytucji wsparcia osób niepełnosprawnych, przedstawicieli biur ds. osób niepełnosprawnych na uczelniach wyższych. Seminarium będzie okazją do wymiany poglądów i doświadczeń między badaczami i praktykami, do wymiany informacji o dobrych praktykach, o istniejących barierach i szansach aktywności zawodowej niepełnosprawnych absolwentów uczelni wyższych.
Badacze z ZSE KSOiAS zaprezentują wyniki badań przeprowadzonych w 2009 roku w AGH na temat warunków życia i aktywności społecznej studentów niepełnosprawnych. Badania te miały na celu odpowiedź na pytanie, w jakim stopniu AGH jest uczelnią sprzyjającą edukacji osób niepełnosprawnych i co należy zrobić, aby poprawić sytuację w tym zakresie? Po raz pierwszy badania takie przeprowadziliśmy w 2002 r. Naszym zamiarem jest prowadzenie monitoringu socjologicznego dotyczącego warunków życia i nauki niepełnosprawnych studentów naszej uczelni. Zwiększy to szanse na podejmowanie działań interwencyjnych i wprowadzanie najbardziej potrzebnych zmian. Zamierzamy skonfrontować wyniki naszych badań z ustaleniami Koleżanek i Kolegów z innych ośrodków. Przewidujemy opublikowanie dorobku seminarium i wyników naszych badań empirycznych w formie książki. Szczegóły związane z publikacją zostaną przesłane uczestnikom po zakończeniu seminarium.
Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium i oczekujemy na Państwa zgłoszenia.
Zespół Organizacyjny

Znajdź obiekt

Ilość miejsc w sali od do

Standard obiektu

* * * * * . dostępny 1 obiekt pokaż

* * * * . . dostępne 9 obiektów pokaż

* * * . . . dostępne 5 obiektów pokaż

Warto zobaczyć

Bazylika Św. Trójcy

Bazylika Św. Trójcy

Kościół pod wezwaniem św. Trójcy powstał już w XIII wieku. W późniejszych czasach zaczęło się jego przebudowywanie - podwyższono prezbiterium oraz dobudowano najpierw gotyckie, a potem barokowe kaplice kopułowe...

więcej Zobacz więcej

Polecamy obiektywoj. małopolskie

Hotel Perła

Hotel Perła

Kraków

Sal konferencyjnych3

Miejsc noclegowych100

więcej Zobacz więcej

Hilton Garden Inn Kraków

Hilton Garden Inn Kraków

Kraków

Sal konferencyjnych6

Miejsc noclegowych308

więcej Zobacz więcej

Hotel Orient ****

Hotel Orient ****

Kraków

Sal konferencyjnych3

Miejsc noclegowych118

więcej Zobacz więcej

Konferencje, integracja